Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

The Art Challenge

O súťaži

Ideová vedúca: Soňa Kružliaková (fotogaléria)
Technický vedúci: Patrik Haas (fotogaléria)
Odborný garant: Helena Turčanová, Veronika Hamplová

Súťaž žije, je otvorená pre všetkých výtvarníkov, tzv. Homo artis, všetky druhy výtvarného umenia.
THE ART CHALLENGE je rozšíreným pokračovaním The Picture Challenge.

Súťaž je tu, ibaže bude žiť, len ak sa zapojíte!

 • Prvý cieľ súťaže je dať Homo artis možnosť prezentovať svoje práce
  Postupne viac a viac ľudí chápe, že dokážu odfotiť viac, ako len skupinku pred pamätihodnosťou, lebo sú vnímaví a technika všetko uľahčuje. Mnohí sa venujú kresbe, maľbe, grafike alebo kolážam. Mnohí iba tušia, že v nich drieme umelecká duša. Bohužiaľ, vynikajúce zábery a výborné výtvarné dielka väčšinou skončia zabudnuté, stratené v počítačoch, space v albumoch.
   
 • Druhý cieľ súťaže je rozvíjať vnímanie sveta a jeho umelecké stvárnenie
  Stará pravda je, že len učením sa a precvičovaním dosiahneme zlepšenie. Motiváciou na zlepšovanie sú vyhlásené témy - výzvy, ktoré si každý môže vysvetliť po svojom. Vyhlásená téma je odrazový mostík, smerovka na ceste, ktorú každý prejde sám. Budete postavení pred výzvu, "Challenge", a zápas s výzvou vám prinesie rozvoj a zlepšenie. Nakoniec si budete môcť porovnať svoje riešenia s ostatnými, čo vás tiež obohatí.
   
 • Tretí cieľ je dokázať prezentovať svoje práce
  Niektorí budú musieť prekonať vnútorné bariéry nedôvery v seba samých, a mnohí budú musieť poraziť lenivosť, čo je určite najťažšie. Ak má byť fotka fotkou, obrázok obrázkom, nestačí len fotografovať, maľovať, kresliť, či strihať a lepiť. Fotku aj s prípadnými úpravami treba vytlačiť v primeranej veľkosti, iné výtvarné práce dotiahnuť do finálnej podoby. Veľmi dôležité je vybrať vhodný podkladový papier na zvýraznenie obsahu. Nakoniec vymyslieť názov. Vystaviteľná práca má primerané rozmery, je nalepená na podkladovom papieri a má meno.

 

Zúčastniť sa súťaže znamená vynaložiť energiu, minúť čas, a aj trocha peňazí, ale vidieť svoje práce v plnej nádhere a niečo nové sa popritom naučiť, je dobrá investícia. A je to zábava!

 

  HOMO ARTIS TVORTE!!!


 


Úvodná stránka