Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

2011

2011


13/12/2011 – Fotografie 11. kola
V sekcii galéria pribudol nový prírastok. Isto sa naň nezabudnite pozrieť ;-)


10/12/2011 – Hodnotenie 10. kola
Čerstvé novinky: Pri víťazných fotografiách sa už nachádza aj odborné hodnotenie Mgr. Heleny Turčanovej. Nájdete ho v sekcii Sieň slávy - pri odkaze na zvolené kolo, alebo tiež tu.


19/11/2011 – Téma 12. kola je „PF 2012“
Prianie pre priateľov do Nového roku v obraze.
PF je skratkou francúzskeho Pour Feliciter, čo spolu s letopočtom 2012 môžeme preložiť ako "všetko najlepšie do roku 2012".
Vašou úlohou je teda obrazom vyjadriť svoje prianie. Obmedzenia nie sú žiadne. Môžete fotiť, kresliť, maľovať a všetko možné spolu kombinovať. Nechajte pracovať svoju fantáziu! :-)
Práce vo formáte minimálne A4 odovzdajte do 12.12.2012 na známu adresu.
P.S.: V tomto kole popisky netreba, všetci tvoríme na jednotnú tému. Pre názornosť si všimnite plagát na nástenke so suplovaním.


17/11/2011 – Fotografie 10. kola + vyhodnotenie
Na internetovú podobu 10. kola ate síce museli čakať dlhšie, ale s radosťou vám oznamujeme, že ho odo dnes môžete nájsť v sekcii Galéria medzi prierezmi minulých kôl.
Rovnako v sekcii Sieň slávy nájdete uverejnené výherné práce. Odborné hodnotenie Mgr. Heleny Turčanovej pribudne na stránku čoskoro. Určite vám o tom nezabudneme dať vedieť.
Zatiaľ sa môžete tešiť na aktuálne kolo „Duo“, ktorého súťažné práce pribudnú na nástenku pri jedálni a na našu stránku za malú chvíľku...


07/11/2011 – Téma 11. kola: „Dvojica – pár - duo“
Ona a on. Pár rúk.
Nerozlučná dvojica.
Noc a deň. Dobro a zlo.
Pexeso.
Hore a dolu.
Veľa a málo.

Vaše príspevky do aktuálneho kola nám môžete doniesť (vo dvojici i po samom ;-) do 11.11.2011 na známu adresu – p. prof. Kružliaková, kabinet ANJ, 2. posch.


10/09/2011 – The Picture Challenge update
“The Picture Challenge” končí. Začína “The Art Challenge”!!!

Nová, rozšírená verzia našej/vašej obľúbenej súťaže “The Art Challenge” dáva priestor vyjadriť sa na zadané témy nielen fotografom, ale aj tým, ktorí kreslia, maľujú, vyrábajú koláže, alebo akokoľvek inak tvoria.
Na súťaži sa mení len to, že je otvorená väčšiemu počtu kreatívnych ľudí. Ciele a organizácia ostávajú nezmenené.
Zadanie znie: MOJE LETO, MOJE PRÁZDNINY
Svoje súťažné práce môžete nosiť p. prof. Hamplovej alebo Kružliakovej.
Zatiaľ doumenia!


10/09/2011 – Fotografie 9. kola
Začal sa nám nový školský rok, a tak sme sa rovno pustili do práce... (ale radi! ;-)
Na stránke už nájdete fotografie z posledného kola „To je moje! To milujem!“. Buď ich zhliadnete tu, alebo v sekcii „galéria“, kde nájdete fotografie aj z predošlých kôl.
Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu. Tentoraz v Art Challenge!


02/06/2011 – Vyhodnotenie 8. kola
Koniec školského roka sa nezadržateľne blíži - maturanti sú odmaturovaní, nematuranti sa chystajú na záverečné písomky a aj naša fotosúťaž sa pripravuje na letné prázdniny.
Aktuálna je posledná téma tohto roka - "To je moje! To milujem!", ktorej fotografie zanedlho uvidíte na nástenke pri jedálni.
Nedávno vyhodnotená "Červená" sa už objavila v Sieni slávy, kde si môžete pozrieť víťazné fotografie s vyjadreniami autorov a takisto s odborným hodnotením Heleny Turčanovej. Tá na záver hodnotenia kola "Červená" pridala i malý odkaz... (kto hľadá, nájde ho ;-)


07/05/2011 – Fotosúťaž „Fotograf roku 2011“
Známa česko-slovenská fotosúťaž pokračuje aj v tomto roku. Je určená ako amatérom, tak i profesionálom – každému, kto má chuť fotiť a zapojiť sa.
Súťažiť možno v 10 kategóriách, v 10 témach. Jednotlivé témy súťažných kôl spolu s pravidlami súťaže nájdete na webovej stránke ifotovideo.cz


26/04/2011 – Téma 9. kola: „To je moje! To milujem!“
Ja milujem mamu. Farby, tvary, a chute.
Pohyb. Hory a doly. Vietor a tečúcu vodu.
Zvuk dažďa. Svet v mláke. Detail celku.
Harmóniu. Bicykel. Jún.
A vy?

Čakáme do 2.5.2011!!!
Vaše fotografie prineste na adresu: p. prof. Kružliaková, kabinet ANJ, 2. poschodie
+ nezabudnite nám ich poslať na našu e-mailovú adresu: fotosutaz@gymzv.sk! (do tela správy uveďte svoje meno a názvy fotografii, predmet správy je „9. kolo“).
Vidíme sa v galérii!


26/04/2011 – Fotografie 8. kola
V galérii môžete od dnešného dňa nájsť aj posledné fotografie z kola „Červená“. Vyhodnotenie a ocenenie súťažiacich sa uskutoční po veľkonočných prázdninách (termín spresníme dodatočne).
Bohužiaľ (a na smútok organizátorov), iba 3 autori odovzdali svoje súťažné práce. Veríme však, že vás zaujme najnovšia téma!


21/03/2011 – Vyhodnotenie 7. kola
Víťazné fotografie, rovnako ako aj čerstvé hodnotenia na tému „Animáles“ sú už k zhliadnutiu v sekcii Sieň slávy. Môžete sa tam dočítať o názoroch porotcov, ktorí ponúkajú na veci zaujímavý pohľad a rozprávajú príbehy zo „zákulisia“ fotografie, ale tiež nájdete aj vyjadrenia samotných súťažiacich, ktorí častokrát odhaľujú tajomstvá svojich fotografií...


21/03/2011 – Medzinárodná fotosúťaž
Združenie historických miest a obcí Slovenskej republiky vyhlasuje fotografickú súťaž „fotozážitky s pamiatkami“, ktorá je súčasťou medzinárodnej súťaže International Heritage Photographic Experience IHPE / EPIM.

Pravidlá súťaže:
Téma: NEHNUTEĽNÉ KULTÚRNE DEDIČSTVO SLOVENSKA: hrady, zámky, architektonické pamiatky, historické centrá miest, chrámy, ľudová architektúra, technické pamiatky,…
Vek autora: do 21 rokov
Konečný termín na odoslanie súťažných fotografií: 22. apríl 2011
Formát fotografií: minimálne rozlíšenie 300 dpi, pre zväčšenie 18 x 13 cm min. 2200 x 1600 px
Počet fotografií od jedného autora: max. 3

Fotografie je potrebné zaslať od 22.3. do 22.4. 2011 v digitálnej forme oboma spôsobmi:
1/ e-mailom na adresu info@zhmao.sk v minimálnej veľkosti 300 dpi s uvedením mena autora, veku, kontaktnej adresy, názvu pamiatky a lokality
2/ vložiť do galérie na stránku www.zhmao.sk a vyplniť prihlasovací formulár

Prvé 4 víťazné fotografie budú ocenené vecnými cenami a medzinárodnými diplomami, taktiež budúvystavené v európskych inštitúciách a uverejnené v spoločnom katalógu.
Tridsať najlepších fotografií bude vystavených v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva v niekoľkých mestách na Slovensku.


27/02/2011 – Odborné hodnotenie 6. kola
Na stránke už visí aj odborné hodnotenie k poslednému vyhodnotenému kolu Sklo. Aj táto oblasť prešla malými zmenami – neuvádzame už len hodnotenie Mgr. Heleny Turčanovej, ale ponúkame aj vyjadrenia samotných autorov a názory jednotlivých porotcov, ktorí udeľovali ceny. Kompletné slovné hodnotenie nájdete tu.
Veríme, že vás ich postrehy zaujmú a inšpirujú do ďalších kôl.


06/02/2011 – Téma 8. kola je „Červená“
Červená je horúca. Je vášeň. Na perách.
Je nebezpečenstvo. Je farba ovocia. Je v dúhe.
Červená je krv. Červené je víno.
Červeň. Je hrubica. Coca Cola. Nos. F1.
Bez červenej sa sa nežije.
a red rose is a red rose is a red rose is a

Vaše čerstvé čarovné červené fotografie očakávame na známej adrese: p. prof. Kružliaková, kabinet ANJ, 2. poschodie
+ nezabudnite nám ich poslať na našu e-mailovú adresu fotosutaz@gymzv.sk (do tela správy uveďte svoje meno a názvy fotografii, predmet správy je „8. kolo“).
Termín je 24.2.2011!
...Aby sme sa mohli červenať pýchou ;-)


06/02/2011 – Fotografie 7. kola
Téma Animáles priniesla do fotosúťaže výrazné oživenie, pretože sa do nej zapojilo mnoho študentov (čomu sa veľmi tešíme ;-).
Ich práce si môžete pozrieť v sekcii Galéria alebo tiež tu..


06/02/2011 – Vyhodnotenie 6. kola
Naši mladí nádejní fotografi sa 28.1. cez veľkú prestávku opäť stretli pred jedálňou školy, kde sa uskutočnilo vyhodnotenie súťažnej témy Sklo.
Porota sa rozhodla udeliť ceny nasledovne:
Cenu Sone Kružliakovej získala Zuzana Sitárová za svoju fotografiu „Pohár vínka?“.
Cenu Heleny Turčanovej získala jej menovkyňa, Terézia Turčanová, za fotografiu „Kto to rozbil?“
A napokon našu najmladšiu cenu – Cenu Veroniky Hamplovej, získala Miroslava Vidová za svoj „Prírodný širokouhlý objektív“.
Víťazom srdečne blahoželáme! Ich fotografie spolu s odborným hodnotením Heleny Turčanovej (ktoré pribudne zanedlho) nájdete v sekcii Sieň slávy.


07/01/2011 – Fotografie 6. kola
Na stránke v galériách už môžete nájsť aj najnovšie súťažné fotografie zo 6. kola s názvom „Sklo“. Súťažných prác, ako sami vidíte, nie je veľa – veríme preto, že vás osloví atraktívna téma 7. kola - „Animáles“.
Nezabudnite – termín prinesenia fotografií je 19.1.2011. Tešíme sa na ne!


 


Úvodná stránka