Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

2010


04/12/2010 – Hodnotenie k 5. kolu
Na stránku nám pribudlo nové slovné hodnotenie Mgr. Heleny Turčanovej na tému "Zvolen ako ho (ne)poznáme". Nájdete ho tu, alebo tiež v sekcii Sieň slávy.


04/12/2010 – Téma 7. kola je „Animáles“
Zvieratá.
Vedia sa tváriť, ale nie pretvarovať.
Hovoria rečou, ktorej nerozumieme.
Občas sa človeka boja - občas sa bojíme my ich.
Vieme si ich skrotiť.
Aj na fotografii.
Vaše dôkazy očakávame do 19.1.2011 u p.prof. Kružliakovej (kabinet ANJ, 2. posch.) a na adrese fotosutaz@gymzv.sk (viď nové pravidlo).


04/12/2010 – Fotografie 5. kola a vyhodnotenie
Vyhodnotenie 5. kola The Picture Challenge sa uskutočnilo v piatok (3.12.) cez veľkú prestávku, kedy sa zišli nádejní mladí fotografi i priaznivci fotografie. Kvôli nižšiemu počtu súťažných prác však nebolo udelených toľko miest ako v predošlých kolách. Napriek tomu veríme, že výhercov ceny potešili a všetci súťažiaci boli motivovaní do účasti v ďalších kolách.
Výherné práce máte možnosť vidieť tu alebo tiež v sekcii sieň slávy, kde sa zakrátko objaví aj slovné hodnotenie Heleny Turčanovej.
Všetky súťažné fotografie nájdete v sekcii galéria (alebo kliknite sem).


27/11/2010 – Vyhodnotenie 5. kola
...sa uskutoční počas nadchádzajúceho týždňa. Presné informácie sa dozviete počas vyučovania. Nezabudnite „sledovať“ školský rozhlas! ;-)

P.S.: Termín odovzdania fotografií na tému „Sklo“ sa posunul na 30.11.2010!


09/11/2010 – Odborné hodnotenie 4. kola
Do sekcie Sieň slávy sme pridali ďalšie odborné hodnotenia Mrg. Heleny Turčanovej.


01/11/2010 – Téma 6. kola je „Sklo“
Sklo každodenné i nevšedné. Celé i rozbité na kúsky. Nové, staré, zničené, prasknuté, použité, prežité, vyhodené, ... s kusom príbehu.
Na skle, v skle, za sklom maľované. Sklená hladina vody. Sklený pohľad. Sklo v okne či sklo za oknom.
Niečo, čo sa na sklo iba hrá.
Otvorte hranice svojich predstáv!
Vaše práce očakávame do 23.11.2010.
Nezabudnite na naše nové pravidlo!


01/11/2010 – Novinka v pravidlách!
Ako „obyvateľom“ gymnázia je nám vlastný inovatívny prístup. Preto sme sa rozhodli pridať do pravidiel jeden bod, ktorý nám uľahčí spracovanie vašich fotografií do fotogalérií.
Všetky súťažné fotografie je (ešte pred ich odovzdaním v papierovej podobe p. prof. Kružliakovej) potrebné poslať na e-mailovú adresu fotosutaz@gymzv.sk
Do predmetu správy uveďte názov aktuálneho kola (napr. „5. kolo“), do tela správy vaše meno a priezvisko a názvy jednotlivých fotografií. Samotné fotografie v pôvodnom rozlíšení pripojte do prílohy e-mailu.
Túto novinku nájdete už aj v sekcii pravidlá.
Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu!


01/11/2010 – 5. kolo uzavreté
Čas nám pokročil a termín na odovzdanie fotografií do 5. kola fotosúťaže už uplynul. Súťažné práce tých, ktorí využili príležitosť, vzali foťák do ruky a niečo odfotili, už visia na nástenke pri jedálni (na web sa z technických príčin dostanú až neskôr).
Bohužiaľ, musíme konštatovať, že oproti veľkému počtu súťažných prác v kole Leto (čomu sme boli veľmi radi :-), sme zaznamenali prudký pokles súťažiacich v aktuálnom kole.
Z tohto dôvodu sa organizátor rozhodol udeliť len ceny odbornej poroty v zložení Ing. Soňa Kružliaková, Mgr. Helena Turčanová a Mgr. Veronika Hamplová. Študenti dostanú možnosť hlasovať opäť v nasledujúcich kolách.


31/10/2010 – Fotografie z vyhodnotenia 4. kola
Rovnako aj v sekcii sieň slávy, kam onedlho pribudne slovné hodnotenie Mgr. Heleny Turčanovej.


19/10/2010 – Vyhodnotenie 4. kola
Leto nám skončilo. To za oknom i to súťažné. Fotografie sú prinesené a vystavené, študenti majú odhlasované a hlasy sú sčítané. Ostáva nám len odmeniť najúspešnejších (tých za objektívom i šťastného hlasujúceho).
Vyhodnotenie 4. kola „Leto“ sa uskutoční 22.10.2010 (piatok) cez veľkú prestávku pri nástenke vedľa jedálne. Všetci autori, rovnako ako aj „náhodní okoloidúci“ sú pozvaní!

Pozor! Termín prinesenia fotografií do 5. kola fotosúťaže s názvom „Zvolen ako ho (ne)poznáme“ sa predlžuje – do 27.10.2010!!!


01/10/2010 - Téma 5. kola je „Zvolen ako ho (ne)poznáme“
Zvolen nie je len také obyčajné mesto. Vie byť tajomné, prívetivé, bláznivé, primalé i priveľké zároveň. Má množstvo zákutí, ulíc, vežičiek, komínov, stromov, ľudí... nás.
Ukážte, ako ho vidíte vy!
Fotografie na danú tému očakávame do 20.10.2010. Odovzdať ich môžete p. prof. Kružliakovej (kabinet ANJ, 2. poschodie).


29/09/2010 – 4. kolo uzavreté
Leto, zdá sa, ešte úplne nevymizlo zo študentského povedomia. Zaznamenali sme totiž rekordný počet súťažných prác, čo nás ako organizátorov veľmi potešilo. Všetky si ich môžete pozrieť v on-line galérii alebo na nástenke pri školskej jedálni.
Hlasovanie má na starosti p. Hamplová (hodiny Umenia a kultúry). V prípade, že sa takéto hodiny vo vašom rozvrhu nenachádzajú, si po hlasovacie lístky môžete prísť ku prof. Kružliakovej (kabinet ANJ, 2. posch.) Postup hlasovania nájdete v pravidlách.


22/09/2010 – Fotografie z vyhodnotenia 2. a 3. kola
Na našej stránke už visia aj fotografie z minuloročného vyhodnotenia 2. a 3. kola The Picture Challenge s názvami „Cesta“ a „Ilustrácia“. Nájdete ich v sekcii Sieň slávy .
Ďalej pripomíname, že čoskoro bude uzavreté aj 4. kolo fotosúťaže s názvom „Leto“. Na odovzdanie súťažných fotografií vám teda ostávajú už len posledné minúty. Termín je v piatok 24.9.2010 (je to cca 3 000 minút ;-)


10/09/2010 - Téma 4. kola je „Leto“
Prišiel nový školský rok a s ním aj pokračovanie fotosúťaže The Picture Challenge.
Tentoraz očakávame vaše fotografie z leta a o lete – o tom vašom. Aké bolo?
Dobrodružné? Nezabudnuteľné? Hravé? Uletené? Určite nám ho poďte ukázať!
Podrobnosti o súťaži, rovnako ako aj informácie o fotografiách a hlasovaní, nájdete v sekcii pravidlá.
Fotografie na tému "Leto" je potrebné odovzdať p. prof. Kružliakovej (kabinet ANJ, druhé poschodie).
Termín odovzdania fotografií sa predĺžil - posledná možnosť ich prinesenia je 24.9.2010!


14/06/2010 - Téma pre 4. kolo
Téma 4. kola je „Leto“. Na fotografie s výstižným názvom sa tešíme v septembri.


14/06/2010 - Zhodnotenie 3. kola
3. kolo, „Ilustrácia“, je pre organizátorov veľkým sklamaním, lebo iba dvaja študenti doniesli svoje práce. Na druhej strane je pravda, že ich fotografie sú výnimočne dobré. Skvelé ukážky tvorivosti, postrehu a precízneho spracovania. Nuž pozývame všetkých aspoň na prehliadku výstavy.


14/06/2010 - Výsledky 2. kola
Vyhlásenie výsledkov 2. kola a hodnotenie súťažných prác na tému „Cesta“ sa uskutočnilo v pondelok 7. júna 2010. V hlasovaní študentov sa na 1. a 3. mieste umiestnila Zuzana Sitárová, na 2. mieste Adam Sloboda. Cenu Sone Kružliakovej získali Terézia Turčanová a Nika Juhaščíková. Cena Heleny Turčanovej patrí Kataríne Kollárociovej. Samostatne bol ocenený charizmatický Martin Ukrop, ktorý rozhodnou mierou prispel k tomu, že súťaž existuje v súčasnej podobe. V usporiadateľskom tíme ho, dúfame, nahradí Terézia Turčanová.


04/06/2010 - Vyhodnotenie 2. kola
Výsledky 2. kola školského roka 2009/2010 budú vyhlásené v pondelok 7. 6. Okrem prvých troch miest študentského hlasovania budú vyhlásené aj Ceny Sone Kružliakovej a Cena Heleny Turčanovej. Fotografie víťazov, ako aj fotografie z priebehu vyhodnotenia nájdete v našej on-line sieni slávy. Tak isto v nej nájdete kompletné slovné hodnotenia Mgr. Heleny Turčanovej na všetky ocenené fotografie. Ďalej pripomíname, že čoskoro bude uzavreté aj ďalšie kolo s témou "Ilustrácia textu". Dúfame, že nie len víťazi sa zapoja aj do tohto kola.


03/05/2010 - Téma pre tretie kolo je „Ilustrácia“
Vašou úlohou je fotografiou ilustrovať text. Textom sa rozumie kratučký úryvok, báseň, text piesne, či ich časti. Prípadne názov literárneho diela, ak je všeobecne známe, napr. Biblia, Encyclopaedia Britannica. Ilustrovaný text musí byť vytlačený osobitne spolu s názvom a autorom literárneho diela.
Práce musíte odovzdať do 24. 5. 2010!!!


03/05/2010 - Hlasovanie 2. kolo
Hlasovanie o najlepšie práce 2. kola „Cesta“ začína 6. 5. 2010 na hodinách p. Mesiarikovej a Turčanovej. Pre prípad, že záujemcovia o hlasovanie predmet dejiny umenia a kultúry nemajú, prídu si pre hlasovacie lístky ku Soni Kružliakovej cez veľkú prestávku a jej vyplnené lístky aj odovzdajú. Ak je v triede viac záujemcov, pošlite prosím jedného zástupcu :-).


30/04/2010 - Výstava - 2. kolo
Dnes bolo na nástenku vo vestibule školy zavesené 2. kolo fotosúťaže s témou "Cesta". Fotografie nájdete aj v našej on-line galérií. Hodnotenie bude prebiehať rovnakým spôsobom ako v 1. kole. Čoskoro bude výhlásené 3. kolo (s témou "Ilustrácia textu"), jeho presné propozície sa objavia na nástenke a webstránke súťaže.


29/04/2010 - Odborné hodnotenia 1. kola
Do sekcie "sieň slávy" boli pridané slovné hodnotenia k prácam, ktoré sa umiestnili v odbornom hodnotení.


12/04/2010 - Vyhodnotenie 1. kola
Výsledky 1. kola školského roka 2009/2010 boli vyhlásené v pondelok 12. 4. Nastala vzácna zhoda, hodnotenie odbornej poroty sa na všetkých troch miestach zhodovalo s populárnym hlasovaním. Fotografie víťazov, ako aj fotografie z priebehu vyhodnotenia nájdete v našej on-line sieni slávy. Dúfame, že nie len víťazi sa zapoja aj do ďalších kôl. Zároveň pripomíname, že termín 2. kola s témou "Cesta" bol posunutý na 19. 4.


10/03/2010 - 1. kolo uzavreté
1. kolo školského roka 2009/2010 bolo oficiálne uzavreté. Fotky si môžete pozrieť v on-line galérii alebo priamo na nástenke fotosúťaže na chodbe pred jedálňou školy. Ďakujeme, že ste sa zúčastnili. Podrobnejšie informácie o hlasovaní sa dozviete neskôr.


15/02/2010 - 1. kolo vyhlásené
Bolo oficiálne vyhlásené 1. kolo fotosúťaže THE PICTURE CHALLENGE s témou "Predstavte sa ako fotograf!". Práce je nutné odovzdať do 3. 3. 2010 p. prof. Kružliakovej (kabinet ANJ, 2. poschodie)


16/01/2010 - 0-tá výstava
0 -tá výstava má za cieľ pripomenúť obnovenú súťaž, pritiahnuť nových súťažiacich a všetkým záujemcom názorne ukázať, ako majú vyzerať vystavované fotografie čo sa týka ich veľkosti, popisu a použitia podkladového papiera.
Minimálna veľkosť musí byť 15x21 cm, podkladový papier sa nepočíta. Horná hranica nie je obmedzená. Fotografie môžu byť zhotovené klasickou cestou vo fotolabe, alebo si ich môžete aj sami vytlačiť. Podmienkou je, že musia byť na fotografickom papieri.
Popiska vytlačená na samostatnom papieri musí obsahovať názov fotografie, typ fotoaparátu a jednoduché vyhlásenie, či je upravovaná, alebo nie. Povinné údaje môžu, ale nemusia byť doplnené krátkym sprievodným slovom.
Podkladový papier slúži jednak na ochranu fotografie pred mechanickým poškodením pri inštalácii, ale hlavne svojou farebnosťou vyzdvihuje a podčiarkuje obsah fotografie.


15/01/2010 - Témy ročníka 2009/2010

 • PREDSTAVTE SA AKO FOTOGRAF
  Predstaviť sa ako fotograf znamená ukázať, čo ste odfotili. Osoby, zvieratá, veci? Alebo farby, nálady, čí výhľady? Momentky alebo radšej premyslene naaranžované zátišia? Neváhajte! Predstavte sa a vstúpte do klubu!!!
   

 • CESTA
  Asfaltová. Prašná. Nepotrebná. Nebezpečná. Lákavá. Útrpná. Vždy vedie niekam. A niekedy aj späť.
   
 • ZVOLEN AKO HO (NE)POZNÁME
  Zvolen je viac ako len pohľad z námestia na zámok. Všimli ste si niečo? Objavili ste niečo?
   
 • ILUSTRÁCIA TEXTU
  Úryvok z prózy, básne, textu piesne, alebo aj nadpis knihy, ak je chronicky známy, napr. Biblia. Text bude vystavený spolu s obrázkom !!!POZOR!!! vrchol súťaže 09/10.

 


Úvodná stránka