Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Odborné hodnotenie

Vyhodnotenie "Predstavte sa ako fotograf!" 1.kolo 2009/2010

Červená ruža - Martin Ukrop (I. miesto)

Sugestívna fotografia s výborným tvorivým názvom. Ruža je vo veľkom detaili masívna, má zreteľnú špirálovú konštrukciu a rozpína svoje tvary na celú plochu v pravom hornom rohu, ba presahuje formát fotky. Pekná a veľavravná kompozícia spolu s ponurou tmavou farbou osloví každého. Veď je na prvom mieste v študentskom hlasovaní...

Po búrke - Miroslava Vidová (II. miesto)

Fascinujúca fotografia s rafinovanou farebnosťou, dramatickými kontrastami svetla a tmy. Pôsobivý je rytmus oblakov, opakuje sa ich tvar i farba v nekonečnosti neba. Dobre exponované v horizontálach, kde do svetla obzoru trčia čierne siluety stromov, domu s hrubým komínom a vegetácie, čo ošarpala búrka.


Ticho po búrke - Terézia Patakyová (III. miesto)

Výborná kompozícia, ktorá v zmätku ulice po búrke vzťahuje divákovu pozornosť na veľký konár v dráhe áut. Voľba čierno-bielej fotografie šťastne neutralizuje prírodnú drámu na podstatu javu. Zaujímavé.


Motýľ ako symbol mieru - Nika Juhaščíková (cena Soňe Kružliakovej)

Na hodnotiteľku zapôsobila citlivo zachytená silná myšlienka. Na diváka mieri brutálna hlaveň tanku, nástroja na zabíjanie, ktorá je akoby pokorená krehkým motýľom. Výrazná kontrapunkcia dvoch objektov ako symbolov vojny a mieru. Výborná kompozícia s dôrazom na detail. Vynikajúce!


 


Úvodná stránka